Web sitenin adının başında ‘https’ bulunmayan sitelerden asla alışveriş yapmayın

Web sitenin adının başında ‘https’ bulunmayan sitelerden asla alışveriş yapmayın

Son PaylaşımlarKategori: İnternet Alışveriş DolandırıcılığıWeb sitenin adının başında ‘https’ bulunmayan sitelerden asla alışveriş yapmayın
melekcinar melekcinar 12 ay önce paylaştı
Web sitenin adının başında ‘https’ bulunmayan sitelerden asla alışveriş yapmayın.  URL’nin başında ‘https’ bulunmayan site güvenli bir site değildir.  Güvenli sitelerde “http” değil “https” olur.

Bir siteden alışveriş yapmak istediğinizde ödeme sayfasında “https” yani SSL sertifikası bulunmuyorsa ödeme yapmadan çıkın.  SSL sertifikası o internet sitesine girdiğiniz bilgilerin şifrelendiğini gösterir. SSL sertifikası olan sitelerde ayrıca yeşil renkle bir kilit bulunur. Bu şekilde bir kilit görmüyorsanız siteden alışveriş yapmayın. Dolandırıcı mağduru olmayın.
İnternetten alışveriş yapmadan önce, gerçek olup olmadığını kontrol etmek için satıcı hakkında biraz araştırma yapın ve diğer kullanıcılar tarafından düşük puan verilen satıcılardan ve alışveriş sitelerinden kaçının.
Banka veya kredi kartı ile yapmış olduğunuz internet alışverişlerinizde ödemelerinizi 3D Secure/ GO Güvenli Öde seçenekleri ile yapın. Bu tedbirler sizin dijital olarak güvenliğinizi sağlayacaktır.