Aynı günde Dayımın bankadaki tüm parasını, Yengemin evdeki tüm altınlarını dolandırdılar.

Aynı günde Dayımın bankadaki tüm parasını, Yengemin evdeki tüm altınlarını dolandırdılar.

Son PaylaşımlarKategori: Telefon DolandırıcılığıAynı günde Dayımın bankadaki tüm parasını, Yengemin evdeki tüm altınlarını dolandırdılar.
Alpdemirkan Alp Demirkan 1 sene önce paylaştı
Olay 2018 yılında oldu. Dayım İstanbul Bahçelievler’de oturuyor. Cep telefonundan arayan kişi polis olduğunu ve dayımın cep telefonunun PKK terör örgütünün bir suçuna karıştığını söylüyor. Örgüte operasyon gerçekleştireceklerini ve operasyona yardımcı olursa bu suça iştirakten kurtulabileceğini söylüyor. Kesintisiz bir şekilde konuşmaya devam ederek Dayımın evden çıkmasını ve bankada olan tüm parasını çekerek söyleyeceği mekana bırakmasını söylüyor.
Bu arada eve polis kılığında iki kişi yengeme Dayımın operasyon sebebiyle polisle işbirliği yaptığını Dayıma götürmek üzere evdeki altınları kendisine vermesini söylüyor. Panik içerisinde kalan Yengem evdeki altınları polis görünümlü dolandırıcıya teslim ediyor.
Dayım evde olanlardan habersiz bir şekilde bankadan parasını çekerek koyduğu çantayla birlikte belirtilen adrese gidip, bir ağacın altına çantayı bırakıyor. Eve geldiğinde yengemin polis görünümlü iki dolandırıcıya parayı altınları verdiğini öğrenince dolandırıldıklarını anlıyorlar. Zaman kaybetmeden polise haber veriyorlar fakat polisler bugüne kadar olayın faillerini yakalamış değil. Dayım ve Yengem dolandırıcıların o kadar inandırıcı olduklarını söylüyor ki; ne dediyseler yaptık. Akıl tutulması yaşadık diyerek yıllardır bu üzüntüyle yaşıyorlar. Allah’ından bulsunlar. İnsan akıl sağlığında olur.Yaşlı insanlar için çok zor.